Výsledky naší práce

Zde budeme postupně uveřejňovat výstupy z projektu - viz odkazy vpravo.

Jako úvodní motivaci se měl každý z členů Comenius týmu zamyslet nad rčením Home, sweet home a odpovědět na otázku: Co pro mě znamená domov? Zde jsou reakce žáků:

Bára Fencková:

Doma se cítím klidná a vyrovnaná. Doma mě vždy přivítají s otevřenou náručí. Pokud mám jít na nějakou soutěž každý mě maximálně podporuje a pomáhá mi k co nejlepším výsledkům. Nejlépe se cítím, když si spolu sedneme u večeře a povídáme si. Moje rodina mě motivuje. Jezdíme spolu na společné dovolené. Rodinu si nevybíráme, ale já jsem s tou svojí spokojená a neměnila bych jí.

Vašek Moc:

Můj domov pro mě znamená vše. Po Škole se vždy vracím z úsměvu domů. Mám rád, když si jako jedna rodina sedneme spolu a popovídáme si je to pro mě dobrý pocit a hřeje mně u srdce. Nejraději mám když si sedneme u televize a dáme si čaj, je to dobrý pocit. Každý večer si dáváme společně čaj. Jako jedna rodina spolu hrajeme karty a různé společenské hry nebo se aspoň společně bavíme. Mám rad když spolu chodíme na výlety a na procházku ze psem.

Gábina Trojanová:

Mám ráda spousta věcí ale první co bych vyjádřila že mám na svém životě nejradši je můj domov, útočiště kam se každý den s radostí vracím.
Nemůžu vyjádřit kde a kdy je můj domov a myslím že ani vy ne!!Dalším příkladem proč jdu s chutí domů je rodina. Milující maminka, tatínek a sestra.
A víte vůbec proč jsem řekla že nemůžu vyjádřit kde a kdy je právě můj domov???Jelikož můj domov je a vždycky bude tam kde je má rodina.
Domov nemusíte mít jen jeden ale rodinu si nevyberete. Jediní lidé kteří chápou jaký/á si.
A domov pro mě a asi i pro vás bude jen vždy to kde jste se svou milující rodinou.

Anna Gorská:

Domov pro mě znamená spoustu věcí. Doma mě vždy všichni přivítají s otevřenou náručí. Pokud je mi nějak zle vždycky se doma najde někdo kdo mi s čímkoliv pomůže. Doma mám pocit bezpečí. Pokud mám nějaké vystoupení a stydím se doma mě vždy podpoří. Ze školy se občas vracím s pokaženou náladu protože jsme psali nějakou písemku a mě se zrovna nepovedla tak doma mi vždy doma zlepší náladu. Nejlépe se cítím když společně hrajeme nějakou společenskou hru, třeba puzzle, karty nebo šachy.Když mě ve škole čeká test tak mi doma vždy poradí jak napsat ten test co nejlépe. Tohle by mohlo být vše co si představuji pod slovem "Domov".

Adam Vaňátko:

Domov pro mě znamená rodina. Nejradši mám vánoce protože se skoro celá rodina. Rodina mě motivuje k dobrým výsledkům v testu,florbale a jiných všech. Rád si s nima o škole a o tom co mě zajímá. Jsem rád za to že mám tak dobrou rodinu.

Lukáš Slavík:

Mým hlavním domovem je země kde můžu žít.
Vyrůstám tu a dospívám. Neumím si představit život někde jinde. Rád se kochám přírodou v České republice. Je mým domovem a doufám že i dlouho bude.

Štěpánka Masicová:

Domov, znamená pro mě spoustu věcí, ale nejvíce rodina.
Vím, že doma mě mají rádi.
Že vždycky mě ve všem podrží, ať se stane cokoliv.
Mají mě rádi takovou jaká jsem.
Pokaždý mi zvednou náladu, i když mi zrovna není do smíchu, i když zrovna brečim, tak oni přijdou a snaží se mi nějak pomoct, i přesto že jim řeknu ať mě nechaj bejt, že nechci aby mě řešili, tak oni i tak přijdou a utěšujou mě.
Nedokážu si to představit, že bych je neměla.
Domov a ty lidi v něm, ty lidi díky kterým vzniknul.
Mám je nejradši.

Kája Hefferová:

Domov pro mě znamená spoustu věcí. Jsem tam moc ráda mám ta svůj klid a vlastní pokoj.Vím že se tam všem můžu svěřit. Žiju tam se svojí rodinou. Takže je to super. Mám tam svoje věci a svoje nejbližší. Prostě se tam ráda uklidím do svého pokoje a přemýšlím. Je to pro mě část mého života. Kdybych neměla domov tak by to bylo špatný. Mám ho ráda a tak to taky zůstane! Budu tam navždy vše (se všemi) sdílet. A skoro si tam můžu dělat co chci , můžu se například cpát ve svém pokoji a nikdo na to nepřijde.! A mám tam svojí volnost. Jak říkám nikdy nechci být bez domova a bez svých blízkých!!

Pavel Moc:

Domov pro mně znamená vše kdybych neměl domov byl bych bezdomovec.Domů se příjdu vyspat,najíst.Mám domovy vlastně dva,jeden u táty a druhý u mamky a nevlastního táty.Domov sdílím ještě se svým bratrem Václavem jsme dvojčata.V mém domově mám všechny věci,všechno oblečení prostě vše.Až budu velký opustím můj domov a odstěhuju se a budu mít svůj vlastní domov.Domov má mít každý slušný člověk.

Naomi Dobružská:

Domů se můžu vždycky vrátit i když udělám nějakou blbost . Rodiče se na mě budou se na mě zlobit nebo mi dají třeba i zákaz na počítač nebo zaracha, ale i tak mě budou mít rádi . Doma jsem vyrůstala i když za můj život jsme se 5x stěhovaly:D . Domov a rodina pro mě znamenají to nejvíc na světě:))

Martin Rambousek:

Je to místo kde je teplo, láska, elektryka, bezpečí a mám ho rád. Je tam rodina kterou mám rád a moc moc sem rád že ho mám. xD V mém domově je všechno co mám rád a za žádnou cenu bych svůj domov neopustil.

Dan Šichan:

Domov je pro mě rodina ke které se můžu vždy obrátit.