Představujeme se

Nejprve bylo potřeba seznámit se s žáky z partnerských zemí. K tomu nám posloužila společná neveřejná facebooková skupina, kde každý o sobě napsal několik vět na zeď a poté komentoval příspěvky ostatních. Abychom se ale neomezili jen na text, natočili jsme i krátké video, ve kterém se každý člen Comenius týmu anglicky představil svým novým kamarádům.

Dále jsme natočili krátké anglické video o naší škole, na kterém se tvůrci vyřádili - jmenovitě Pavel, Štěpánka a Karolína. Kamera a střih: Vašek.

Po navázání komunikace s dětmi z partnerských škol prostřednictvím Facebooku jsou zde první ohlasy na nové kamarády:

Naomi:

Kamarádím se asi s 5ti lidmi z Turecka, píšu si s nimi na chatu a na skype.

Pavel:

Mert Arda je z Turecka, volám s ním na skype videohovory, píše mi docela dost a už mi řekl, že když poletím do Turecka tak že můžu na tu dobu být u nich v rodině a furt mi píše, že se těší až tam pojedu.

Anička:

Psala jsem si s Ezgi Sezen, je z Turecka. Je jí 14 let a žije v Ankaře. Ptala se mě na různé zajímavosti o Liberci a já jsem se zas ptala na zajímavosti o Ankaře.